Feministyczna Akcja Letnia

2007-03-22

Grupa nieformalna „Ulica Siostrzana” wraz z uczestniczkami wcześniejszych akcji zaprasza do udziału w tegorocznej FAL, która odbędzie się między 15 a 28 lipca 2007 w Bandrowie w Bieszczadach.

Zapraszamy wszystkie kobiety zainteresowane feminizmem, aktywnym udziałem w życiu publicznym i współpracą między kobietami.

Mamy 50-60 miejsc - przewidziałyśmy je zarówno dla tych z Was, które do tej pory nie brały udziału w tego typu wydarzeniach (bo mieszkają poza dużymi miastami, a tam np. nie działają jeszcze żadne inicjatywy kobiece, albo dlatego, że nie można było pojechać na warsztaty z dzieckiem itd) jak i dla tych, które brały udział w naszych wcześniejszych spotkaniach.

Staramy się zapewnić tłumaczenie na język migowy części zajęć, dlatego nasze zaproszenie kierujemy także do dziewcząt i kobiet niedosłyszących lub niesłyszących.

Będziecie mogły wziąć udział w warsztatach, dyskusjach, projekcjach filmowych, spotkaniach, ogniskach.

Zajęcia będą dotyczyły m.in: feminizmu, naszych praw, przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, orientację seksualną, wiek, kobiet i historii, polityki, religii, aktywności obywatelskiej, alterglobalizmu, ekonomii feministycznej, ekologii, zdrowia.

Wymienimy się doświadczeniami na temat współpracy w grupie i zakładania organizacji, finansowania działań, organizowania manifestacji. Będziecie mogły wziąć udział, m.in. w warsztacie asertywności i samoobrony dla kobiet – WenDo, w warsztatach dragkingowych, filmowych, w warsztatach plastyczno-twórczych, sportowych.

Jeżeli chciałabyś podzielić się swoimi umiejętnościami i poprowadzić zajęcia, które nawiązują do tematyki Akcji, prosimy o kontakt.

Jeśli masz dziecko w wieku między 5/6 – 10 lat (dla dziewczynek górna „granica” to 12 lat) – będziesz mogła z nią/nim przyjechać na Akcję. Dziewczynki powyżej 13 lat biorą udział w obozie jako pełnoprawne uczestniczki.

UWAGA! ilość miejsc dla dzieci jest ograniczona. 

Koszt uczestnictwa to jedynie 400 zł (w tym miejsce na polu namiotowym z dostępem do sanitariatów, całodzienne wyżywienie wegetariańskie). Koszt uczestnictwa dziecka wynosi jedynie 50 zł.

Dla 3-5 kobiet i dziewcząt w trudnej sytuacji finansowej przewidujemy „stypendia” – dofinansowanie 50% kosztów udziału w FAL (osoby zainteresowane tą formą wsparcia prosimy o opisanie sytuacji; w przypadku dużej liczby wniosków decydować będzie kolejność zgłoszeń).

Miejsce: Gospodarstwo agroturystyczne Lucyny i Krzysztofa Zawadzkich „Echo Leśne”, http://nocleg.bieszczady.pl/lesneecho/

Dojazd: we własnym zakresie i na własny koszt.

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca 2007:
oboz@siostrzana.org
lub Marta, Ulica Siostrzana, ul. Puławska 234 / 59, 02-670 Warszawa

Wszystkie informacje możecie też uzyskać pod numerem:
506 421 745 (Marta)
22 843 65 76 (po 20.00, Marta)
0 502 24 67 68 (Agata)

Więcej informacji o dotychczasowej działalności Ulicy Siostrzanej: http://siostrzana.org

Tegoroczna Feministyczna Akcja Letnia Ulicy Siostrzanej odbędzie się m.in. dzięki częściowemu dofinansowaniu otrzymanemu od Global Fund For Women i wsparciu formalno-prawnemu Stowarzyszenia Kobiet KONSOLA z Poznania. Dziękujemy!!!