Harmonia Ziemi

2007-09-09

Zapraszamy do udziału w niekonwencjonalnym, przełamującym granice między paradygmatami warsztacie "Harmonia Ziemi, krajobrazu i magiczny świat wody", który odbędzie się 18 września 2007 na Pomorzu Środkowym.

Warsztat ma na celu przybliżenie uczestnikom alternatywnych koncepcji - w odniesieniu i powiązaniu z akademicką nauką - w edukacji ekologicznej, rolnictwie, architekturze krajobrazu, w projektach ochrony przyrody i gospodarowania jej zasobami.

Warsztat odbędzie się w okolicach Polanowa - Żydowa - Grzybnicy - Rosnowa (na południowy wschód od Koszalina).

Gościem specjalnym spotkania będzie Alanna Moore, australijska geomantka, od 25 lat odsłaniająca tajemnice metod archaicznego rolnictwa i akupunktury krajobrazu, autorka kilku książek i licznych filmów. W prelekcjach i bogatym programie ćwiczeń praktycznych zwróci uwagę na intuicyjne i radiestezyjne postrzeganie przyrody, relacji w środowisku i interakcji człowiek-przyroda oraz rozpoznawanie miejsc o szczególnym znaczeniu w naszym otoczeniu i w krajobrazie. Omówi także właściwości magnetyczne gleby i możliwości ich poprawy przy zastosowaniu paramagnetycznych skał i konstrukcji oraz magiczne właściwości wody i związane z nimi bogate dziedzictwo folklorystyczne.

Ze Sztokholmu przyjedzie Bogdan Nowakowski, rodowity polanowianin, niestrudzony badacz legend swoich rodzinnych stron, który - na podstawie źródeł pisanych i bezpośredniego wczuwania się w krajobraz i baśniowe postacie - próbuje oczyścić stare przekazy z naleciałości i dotrzeć do ich pierwotnego, zawsze aktualnego przesłania.

Iwona Bigońska z firmy ogrodniczej Hortulus w Dobrzycy, będzie się zastanawiać, w jaki sposób "naukowe" i "magiczne" właściwości krajobrazu można wykorzystać w tworzeniu piękna naszego bliskiego otoczenia.

Całe spotkanie będzie koordynował dr Wojciech Puchalski, biogeochemik i ekolog krajobrazu, który omówi i zademonstruje ekologiczne znaczenie lokalnego zróżnicowania pola magnetycznego Ziemi, jak również przedstawi własne wyniki badań wpływu starożytnych rytuałów i niekonwencjonalnych urządzeń energetycznych na rośliny i zespoły organizmów.

Koszt udziału w warsztacie wynosi 200 zł, Pracownia Natury wystawia faktury VAT.

Szczegółowe informacje: Wojciech Puchalski
e-mail pracownia.natury@wp.pl
telefon 506 217 475