Rolnictwo od neolitu do średniowiecza

2007-09-09

Zapraszamy do udziału w całodniowym warsztacie na temat: "Rolnictwo od neolitu do średniowiecza: przesłanie dla współczesności", który odbędzie się w pałacu w Kobierzycach pod Wrocławiem (z wycieczką na Ślężę) 14 września 2007. Początek o godz. 9.00.

Warsztat poprowadzi Alanna Moore, australijska geomantka, specjalistka od metod archaicznego rolnictwa, autorka kilku książek i licznych filmów. W prelekcji i bogatym programie ćwiczeń praktycznych zwróci uwagę na właściwości magnetyczne minerałów glebowych i ich poprawę przy zastosowaniu paramagnetycznych skał i konstrukcji.

Równolegle wykonując pomiary indukcji magnetycznej w terenie dowiemy się z wykładu dra Wojciecha Puchalskiego jak współczesna magnetobiologia wyjaśnia niedoceniane przez tradycyjną akademicką ekologię - znaczenie pola magnetycznego jako czynnika ekologicznego dla organizmów żywych. Dowiemy się również, dlaczego znaczne obszary Dolnego Śląska były odwieczną krainą wydajnego rolnictwa i poznamy rzeczywistą rolę ekologiczną średniowiecznych rotund i wież kościelnych.

Warto na warsztat zabrać mapę, plan lub zdjęcia naszego własnego ogrodu albo obszaru chronionego, na którym właśnie pracujemy.

Treści prelekcji i instrukcji będą tłumaczone na język polski. Koszt udziału w warsztacie wynosi 190 zł, Pracownia Natury wystawia faktury VAT.

Szczegółowe informacje i zgłoszenia:
tel. 506 217 475
pracownia.natury@wp.pl