„Rzecznictwo NGO siłą społeczeństwa obywatelskiego”

2007-10-09

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych oraz Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych serdecznie zapraszają na konferencję „Rzecznictwo NGO siłą społeczeństwa obywatelskiego”, która odbędzie się 17 października 2007 o godz. 12.00 w Centralnym Muzeum Morskim w Gdańsku (ul. Ołowianka 9-13).

Konferencja jest organizowana dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z województw: pomorskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Pokażemy jak skutecznie wpływać na kierunki polityki rządu oraz władz lokalnych i regionalnych, dlaczego warto brać udział w społecznych konsultacjach przepisów prawnych i w jaki sposób można to robić.

Ponadto będzie okazja do spotkania się z Panią Dyrektor Agnieszką Mazur-Barańską przedstawicielką Fundacji „Fundusz Współpracy”, która powie jak skutecznie aplikować o środki w ramach komponentu I „Demokracja i Społeczeństwo Obywatelskie” Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Natomiast przedstawiciele urzędów marszałkowskich powiedzą o środkach, jakie w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i lubuskim będą dostępne w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

Podczas konferencji zostanie również zorganizowane spotkanie przedstawicieli organizacji, którzy będą zasiadać w Pre-Komitetach Monitorujących RPO oraz Podkomitetach Monitorujących PO KL. Będą mieć oni okazję do poznania się, wymiany doświadczeń i porozmawiania o przyszłych pracach.

Prosimy o potwierdzenie swojej obecności najpóźniej do 15 października: karolina.gos.wojcicka@ofop.engo.pl
Program konferencji