Feministyczna Akcja Letnia (FAL)

2008-03-28

Grupa nieformalna „Ulica Siostrzana” zaprasza wszystkie zainteresowane kobiety i dziewczyny do udziału w tegorocznej FAL, która odbędzie się w dniach 7 - 20 lipca 2008 w Bandrowie Narodowym w Bieszczadach.

Zapraszamy wszystkie kobiety i dziewczyny, które chcą ciekawie spędzić wakacje, są zainteresowane feminizmem, albo chciałyby się o nim więcej dowiedzieć, chcą podyskutować o ważnych dla siebie sprawach, doświadczyć tego, czym jest współpraca między kobietami.

Serdecznie zapraszamy kobiety niepełnosprawne. Warunki są ciężkie, ale dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić Wam możliwość przyjazdu na FAL. Napiszcie (w zgłoszeniu), jakie „udogodnienia” są Wam potrzebne. Postaramy się też zapewnić tłumaczenie na język migowy części zajęć, dlatego nasze zaproszenie kierujemy także do dziewcząt i kobiet niedosłyszących i niesłyszących.

Podobnie jak w latach poprzednich, chcemy tworzyć ten obóz na partnerskich zasadach, co oznacza dla nas wszystkich możliwość prowadzenia zająć i dzielenie się swoim doświadczeniem, ale także wzięcie odpowiedzialności za organizacyjny wymiar obozu.

Zajęcia będą dotyczyły: feminizmu (w Polsce i w innych krajach); naszych praw; przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy ze względu na płeć, orientację seksualną, wiek i in.; polityki, aktywności obywatelskiej, alterglobalizmu, ekonomii feministycznej, ekologii, zdrowia, seksualności, macierzyństwa.

Jeśli masz dziecko (chłopca w wieku 5–10 lat, dziewczynkę w wieku od 5 lat) - przyjedźcie razem. Dziewczynki, które ukończyły 13 lat, biorą udział w obozie jako pełnoprawne (i pełnopłatne :-) uczestniczki. Ilość miejsc dla dzieci jest ograniczona.

Zakwaterowanie: pole namiotowe
Wyżywienie: wegetariańskie
Miejsce: Gospodarstwo agroturystyczne Lucyny i Krzysztofa Zawadzkich „Echo Leśne”

Formularz zgłoszeniowy
Koszt uczestnictwa: 450 zł
Koszt uczestnictwa dziecka: 50 zł

Zgłoszenia do 15 czerwca 2008. 
Więcej informacji