Feministyczna Akcja Letnia

2009-04-16

Grupa nieformalna „Ulica Siostrzana" zaprasza wszystkie zainteresowane kobiety i dziewczyny do udziału w tegorocznej Feministycznej Akcji Letniej (FAL), która odbędzie się w dniach 20 lipca - 1 sierpnia 2009 w przepięknej osadzie Kacze Bagno.

Zapraszamy wszystkie kobiety i dziewczyny, które chcą ciekawie spędzić wakacje, są zainteresowane feminizmem, albo chciałyby się o nim więcej dowiedzieć, chcą podyskutować o ważnych dla siebie sprawach, doświadczyć tego, czym jest współpraca między kobietami.

Zachęcamy do udziału kobiety z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Warunki są polowe, ale dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić Wam możliwość przyjazdu na FALę. Napiszcie (w zgłoszeniu), jakie warunki musiałyby zostać spełnione, żebyście mogły wziąć udział w obozie. Postaramy się też zapewnić tłumaczenie na język migowy części zajęć.

Podobnie jak w latach poprzednich, chcemy tworzyć ten obóz na partnerskich zasadach, co oznacza dla nas wszystkich możliwość prowadzenia zająć (warsztatów, spotkań, dyskusji, projekcji itd.) i dzielenie się swoim doświadczeniem, ale także  wzięcie odpowiedzialności za organizacyjny wymiar obozu - mamy tu na myśli aktywne uczestnictwo w prowadzeniu zajęć i opiece nad dziećmi, przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu, dbaniu o przestrzeń. 

Zajęcia

Będziecie mogły wziąć udział w warsztatach, zajęciach teoretycznych, dyskusjach, projekcjach filmowych, spotkaniach, ogniskach. Zajęcia będą dotyczyły: feminizmu; naszych praw; przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy; polityki, aktywności obywatelskiej. Będziecie mogły wziąć udział m.in. w warsztacie asertywności i samoobrony dla kobiet - WenDo. Planujemy także zajęcia na temat ekonomii feministycznej, ekologii, zdrowia, seksualności, macierzyństwa, warsztaty samby ROR (rythms of resistance), dragkingowe, plastyczno-twórcze, sportowe, taneczno-ruchowe i in. 

Wszelkich informacji dotyczących udziału dzieci w Obozie (warunki w Kaczym Bagnie, opieka, wyżywienie itp.) udziela Małgorzata Kotowska, e-mail: malgorzata-kotowska@o2.pl

Zapewniamy atrakcyjne zajęcia przez cały dzień, sale i materiały do zajęć, spotkanie fascynujących dziewczyn i kobiet, piękne widoki i jezioro w pobliżu (20 min. na piechotę), tańce, ogniska, świetną zabawę. A także miejsce na polu namiotowym (trzeba mieć swój namiot) z dostępem do węzła sanitarnego, całodzienne wyżywienie wegetariańskie przygotowywane wspólnymi siłami z pomocą 2 zatrudnionych kobiet (to oznacza, że będą dyżury przy przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu).

Miejsce: Miejsce Inicjatyw Pozytywnych „Kacze Bagno", http://www.kaczebagno.pl (gmina Kurzętnik, okolice Brodnicy)

Jak zgłosić się na FAL?

Wypełnij prosty formularz zgłoszeniowy. Formularz znajdziesz na stronie www.siostrzana.org

Koszt uczestnictwa w FALi to jedynie 500 zł.
Koszt uczestnictwa dziecka wynosi jedynie 75 zł.

Dla 4 kobiet/dziewcząt w trudnej sytuacji finansowej przewidujemy „stypendia" - dofinansowanie 50% kosztów udziału w FALi (osoby zainteresowane tą formą wsparcia prosimy o opisanie sytuacji; w przypadku dużej liczby wniosków decydować będzie kolejność zgłoszeń).

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca 2009.

Zgłoszenia: oboz@siostrzana.org 
Wszystkie informacje możecie też uzyskać pod numerem: 0 506 421 745 (Marta), 0 502 24 67 68 (Agata).

Więcej informacji o dotychczasowej działalności Ulicy Siostrzanej i poprzednich akcjach na naszej stronie internetowej: http:// siostrzana.org

Tegoroczna FALa została częściowo dofinansowana przez Global Fund for Women. Wsparcia formalno-prawnego i rzeczowego udzieliła Fundacja Autonomia.