Ostatni dzwonek dla klimatu

2009-06-23

W dniach 10 lipca - 8 sierpnia 2009 r. Polska Zielona Sieć organizuje spływ tratwą po Wiśle, połączony z całodniowymi piknikami w pięciu miastach:

  • Kraków 10 lipca
  • Kazimierz 19 lipca
  • Warszawa 24 lipca
  • Toruń 1 sierpnia
  • Gdańsk 8 sierpnia

Spływ będzie symboliczną podróżą jeszcze wyżej na północ, do Kopenhagi, gdzie w grudniu tego roku ma powstać światowy plan na rzecz ochrony klimatu.

Międzynarodowa grupa młodych ludzi, dryfując na tratwie i organizując barwne happeningi, wezwie społeczeństwo do działania na rzecz ochrony klimatu. Każdy może dołączyć do wyprawy - na całej trasie tratwie towarzyszyć będą dzielni rowerzyści.
Również podczas pikników organizatorzy gwarantują moc atrakcji - happeningi, warsztaty naprawy i ozdabiania rowerów, pogadanki z ekspertami, wystawę portretującą Polaków podejmujących działania na rzecz ochrony klimatu, możliwość popedałowania na prądotwórczym rowerze, a nawet zaopiekowania się dotykoczułym Baobabem - symbolem wspólnego działania na rzecz ochrony klimatu. Wieczorami odbędą się koncerty oraz pokaz filmu Age of Stupid - apokaliptycznej wizji przyszłości po katastrofie klimatycznej, z poruszającą muzyką Radiohead i Depeche Mode.

Już teraz zachęcamy do wyrażenia swojego poparcia pod pilnym apelem klimatycznym skierowanym do Premiera RP.

Więcej informacji

Polska Zielona Sieć jest ogólnopolskim związkiem stowarzyszeń i fundacji prowadzących działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju. Partnerami wydarzenia są 350.org oraz Koalicja Klimatyczna.

Kontakt:

Małgorzata Krzystkiewicz

tel.: 0-603-888-289

g.krzystkiewicz@zielonasiec.pl