Edukacja obywatelska młodzieży

2009-10-27

Fundacja Civis Polonus i Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego serdecznie zapraszają na spotkanie „Edukacja obywatelska młodzieży - wyzwanie dla organizacji pozarządowych".

7 listopada 2009 (sobota), godz. 10.00 - 13.15
Miejsce: Kamienica pod Globusem (sala Kominkowa nr 232, piętro II)
Pl. Orła Białego 2, Szczecin.

Celem spotkania jest:

  • poznanie się osób i organizacji działających na rzecz edukacji obywatelskiej w regionie,
  • wymienienie się dobrymi praktykami,
  • zastanowienie się nad możliwościami zwiększenia skuteczności działań organizacji pozarządowych w obszarze edukacji obywatelskiej, szczególnie poprzez efektywne pozyskiwanie funduszy na ten cel, współpracę, poszukiwanie odpowiednich inspiracji.

Spotkanie jest częścią projektu Fundacji Civis Polonus, którego realizacja ma służyć zwiększeniu potencjału organizacji pozarządowych działających w obszarze edukacji obywatelskiej.

Aktywizacja obywatelska, a szczególnie zapewnienie młodym ludziom przestrzeni do podejmowania działań obywatelskich i społecznych, realizowana jest obecnie w Polsce przede wszystkim przez organizacje pozarządowe, a nie jedynie przez instytucje kształcenia formalnego. To organizacje pozarządowe są twórcami, animatorami innowacyjnych projektów, dzięki którym młodzi ludzie w swoich społecznościach mogą odgrywać rolę zaangażowanych obywateli.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o wypełnienie i przesłanie do 6 listopada 2009 formularza zgłoszeniowego na adres: katarzyna.lesko@civispolonus.org.pl

Kontakt: Katarzyna Leśko, tel: 022 827 52 49, 509 725 536.