"Elektrownia atomowa na Pomorzu - tak czy nie?"

2009-12-01

Dnia 5 grudnia 2009 Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne "Wspólna Ziemia" wspólnie z Sopocką Szkołą Wyższą organizują w Chojnicach otwartą debatę pod hasłem "Elektrownia atomowa w województwie pomorskim - tak czy nie?".
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:30, miejscem debaty będzie aula wykładowa Wydziału Zamiejscowego SSW (ul. Młodzieżowa 44, budynek Gimnazjum nr 1).
Wśród zaproszonych gości będą m.in. dr Tadeusz Żurek (Pomorski Urząd Marszałkowski), Jarema Dubiel (Koalicja Antynuklearna), dr Andrzej Kassenberg (Instytut na rzecz Ekorozwoju) oraz dr Piotr Jaracz (Państwowa Agencja Atomistyki).
Oprócz krótkich wystąpień gości przewidziana jest dyskusja z publicznością. Serdecznie zapraszamy.

Kontakt z organizatorem: 660040248 (Radosław Sawicki).

Debata będzie pierwszym z cyklu działań Stowarzyszenia "Wspólna Ziemia" pod hasłem „Mam prawo wiedzieć. Mam prawo decydować". Głównym celem debaty, podobnie jak i całego projektu, jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez stymulowanie lokalnej społeczności regionu chojnickiego do pełniejszej i aktywniejszej partycypacji w życiu publicznym. Temat energetyki jądrowej wydał nam się bardzo dobry do rozpoczęcia naszego cyklu - zarówno ze względu na jego aktualność w województwie pomorskim, jak i ze względu na skrajne emocje jakie budzi wśród społeczeństwa.