Letnia Szkoła Rozwoju

2010-08-16

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych Mikuszewo oraz Fundacja Innowacyjnych Przedsięwzięć Społecznych zapraszają osoby zainteresowane tematyką edukacji rozwojowej do udziału w Letniej Szkole Rozwoju. Jest to inicjatywa edukacyjna łącząca elementy wykładowe i warsztatowe. Odbywać się będzie w Bydgoszczy w dniach 30 sierpnia - 3 września 2010 roku.

Lenia Szkoła Rozwoju skierowana jest do edukatorów/ek, nauczycieli/ek, studenów/ek i działaczy/ek III sektora. Jeśli interesuje Cię rozwój, praca trenera/ki, kwestie globalne, edukacja rozwojowa, to Letnia Szkoła Rozwoju
jest dla Ciebie.

Podczas zajęć poruszane będą m.in. tematy:

  • globalizacja i problemy globalne
  • definicje rozwoju i czynniki go warunkujące, pojęcie zrównoważonego rozwoju
  • zjawisko ubóstwa
  • pomoc rozwojowa i jej wymiary
  • prawa człowieka i ich wpływ na rozwój
  • jak prowadzić zajęcia z zakresu edukacji globalnej

Udział w Letniej Szkole Rozwoju jest bezpłatny, organizator pokrywa koszty wyżywienia oraz noclegu.

Jak się zgłosić?
Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wyślij do 20 sierpnia 2010 na adres:
rozwoj@byg.pl

Letnia Szkoła Rozwoju odbywa się w ramach projektu: Kujawsko - Pomorska Akademia Edukacji Globalnej realizowanego w partnerstwie przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy, Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych Mikuszewo oraz Fundację Innowacyjnych Przedsięwzięć Społecznych.

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2010 roku.