"Święto Ziemniaka bez GMO"

2010-09-17

Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi zaprasza do wspólnego świętowania podczas ogólnopolskiej akcji pt.: "Święto Ziemniaka bez GMO". Świętować i edukować będziemy 9-10 października 2010, a więc jest czas na przygotowanie Waszego wydarzenia.

Z wielu tradycyjnych ognisk, pieczonek, happeningów, dni otwartych i innych akcji edukacyjnych, które będą odbywały się w tym samym czasie w różnych rejonach Polski powstanie ogólnopolskie wydarzenie pod wspólnym hasłem "Święto Ziemniaka bez GMO". Celem tej akcji jest pokazanie naszego przywiązania do dobrej żywności, a jednocześnie zwrócenie uwagi na stale rosnące niebezpieczeństwo, jakie stanowią dla łańcucha pokarmowego organizmy modyfikowane genetycznie (GMO). Nie będziemy mogli rozkoszować się tradycyjnymi potrawami, jeśli pozwolimy na komercyjne uprawy GMO oraz na kontrolę łańcucha żywieniowego przez korporacje.

Ze swojej strony możemy dostarczyć Wam: plakaty, ulotki, filmy. Zapraszamy do współpracy!

Lista wydarzeń, które już zostały zaplanowane.

Propozycje wydarzeń:

  • Happening z muzyką + materiałami informacyjnymi.
  • Stoisko z produktami ekologicznymi i pieczone ziemniaki, materiały edukacyjne.
  • Przedstawienia uliczne
  • Konkursy i przepisy na dania z ziemniaka + rozdawanie materiałów edukacyjnych.
  • Rytualne oczyszczanie ziemi, spalenie zmodyfikowanych ziemniaków + rozdawanie materiałów edukacyjnych.
  • Ognisko z pieczeniem ziemniaków, muzyką, materiałami informacyjnymi, konkursami, opowieściami o ziemniaku i tradycjach z nim związanych.

Więcej informacji: tel./fax +48 33 8797114, biuro@icppc.pl