„Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

2011-01-10

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła III edycję konkursu na prace dotyczące polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich pod nazwą „Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość". Konkurs został objęty patronatem honorowym Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi. Kapituła Konkursowa wyłoni wyróżniające się opracowania, które zostaną wydane w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar, będącym partnerem w projekcie. Dodatkowo zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych brutto.

Termin nadsyłania prac upływa 29 lipca 2011 roku.
Naszemu przedsięwzięciu patronują portal Kultura Ludowa i Witryna Wiejska.

Minione dwie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wśród nadesłanych prac znajdowały się monografie wsi, sagi rodzinne, opowiadania, a nawet wiersze. Laureaci pierwszej edycji mogą już pochwalić się opublikowanymi opracowaniami, a obecnie trwają prace nad książkami tegorocznych finalistów. Każda edycja konkursu zakończona jest uroczystą galą połączoną z promocją wydanych publikacji. 

Szczegóły dotyczące konkursu wraz z dokumentacją konkursową znajdują się na stronie internetowej www.fdpa.org.pl

Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela:
Sylwia Konopacka, e-mail: s.konopacka@fdpa.org.pl
tel. 22 864 03 90; fax 22 864 03 61