Forum Inicjatyw Pozarządowych

2011-07-21

Organizatorzy VI Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych zapraszają na konferencję, która odbędzie się w dniach 16 - 17 września 2011 w Warszawie. Rusza właśnie rejestracja uczestników!

Konferencja ma służyć integracji środowiska pozarządowego oraz spotkaniu się i rozmowie o ważnych dla niego kwestiach. Ma być także okazją do dialogu, wymiany doświadczeń i refleksji na temat kształtu i dalszego rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz miejsca i roli jaką powinni w nim pełnić świadomi i zaangażowani obywatele. Chcemy wspólnie podyskutować o kondycji i najważniejszych wyzwaniach stojących zarówno przed całym sektorem, jak i poszczególnymi jego częściami.

Program tegorocznej konferencji OFIP-owej jak zwykle jest bardzo rozbudowany - tworzyć go będzie łącznie ok. 50 różnorodnych sesji i spotkań.

W porannej części pierwszego dnia konferencji (16 września) skupimy się na kwestiach dotyczących całości sektora. Chcemy wskazać zarówno te elementy, które w sposób znaczący zmieniły się od ostatniego OFIP-u, jak i te które stanowić będą największe wyzwania przez kolejne lata. Natomiast po południu planujemy równoległe sesje branżowe, które pozwolą w sposób bardziej szczegółowy przyjrzeć się kondycji organizacji działających w poszczególnych obszarach tematycznych.

W tym roku chcemy także stworzyć okazję do mniej formalnych rozmów w kameralnym gronie. Taką właśnie funkcję będą pełniły 45-minutowe spotkania śniadaniowe, które odbędą się rano drugiego dnia konferencji (17 września) - jeszcze przed sesjami, których tematyka będzie tradycyjnie bardzo zróżnicowana. Program Konferencji jest nadal tworzony, ale z jego aktualną wersją można się zapoznać na stronie VI OFIP-u

Rejestracja uczestników części konferencyjnej VI OFIP-u trwa do 1 sierpnia. Wszystkie szczegóły związane z rejestracją, noclegami, opłatami i funduszem stypendialnym znajdują się na stronie VI OFIP-u

Patronem medialnym VI OFIP-u jest portal ngo.pl, a konferencja odbywa się pod patronatem Rektor Uniwersytetu Warszawskiego.