"Dobroczyńca Roku 2011"

2011-12-07

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce ogłasza nabór wniosków do ogólnopolskiego konkursu o tytuł "Dobroczyńca Roku 2011". Konkurs nagradza firmy oraz fundacje utworzone przez firmy, które angażują się w projekty społeczne, wspierając organizacje pozarządowe i społeczności lokalne.

Co to znaczy społeczne zaangażowanie biznesu? Oznacza to, że polskie firmy nie tylko dają nam pracę i wspierają rozwój gospodarki, ale również wspierają projekty społeczne skierowane do mniejszych i większych społeczności a czasem same takie projekty tworzą. Do tej pory, w Konkursie o tytuł "Dobroczyńca Roku" nominowano niemal 4 000 firm, które wspierały inicjatywy społeczne finansowo, za pomocą darów rzeczowych oraz poprzez wiedzę i doświadczenie swoich pracowników. W tym roku już po raz 15. organizacje pozarządowe i same firmy będą mogły zaprezentować w konkursie wartościowe projekty polskich przedsiębiorstw.

Organizacje pozarządowe mogą zgłaszać kandydatury firm, które wspierały je w 2011 roku w kategorii:

  • Współpraca firmy z organizacją pozarządową
  • Lokalny wymiar społecznego zaangażowania firmy
  • Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy
  • Program wolontariatu pracowniczego

Nominacje spełniające kryteria formalne zostaną ocenione przez niezależnych ekspertów, a najlepsze z nich trafią pod obrady Kapituły Konkursu. Dodatkowo, laureatów w kategorii „Współpraca firmy z organizacją pozarządową" oraz „Program Wolontariatu pracowniczego" wybierze publiczność w powszechnym głosowaniu internetowym, które odbędzie się w kwietniu 2012 roku. Uroczyste ogłoszenie zwycięzców nastąpi na Gali Finałowej Konkursu w maju 2012 roku.

Aby zgłosić firmę do konkursu, należy zapoznać się z regulaminem, a następnie wypełnić wniosek.

Zapraszamy do obejrzenia spotu promującego konkurs