"Bez pszczoły - puste stoły"

2012-03-22

Bez pszczoły puste stoły! Stop GMO! Stop agrochemii! Ocalić pszczoły i tradycyjne nasiona! - takie m.in. hasła wykrzykiwali uczestnicy Marszu w Obronie Pszczół, który odbył się w Warszawie 15 marca 2012 roku.
W Marszu zorganizowanym przez polskich pszczelarzy wzięło udział około 1500 osób z całej Polski. Koalicja Polska Wolna od GMO również włączyła się do Marszu.

Pod Ministerstwem Rolnictwa odbył się happening grupy ArtAtak z Koalicji Polska Wolna od GMO. Artyści pokazali jak symboliczna łąka pełna ziół, kwiatów i pszczół została symbolicznie zniszczona przez interesy ponadnarodowych korporacji i wspierającą je politykę prowadzoną przez rząd RP, a zwłaszcza ministerstwa: rolnictwa i środowiska. 
Pamiętajmy, że 84 % gatunków roślin i 76% produkcji żywności w Europie zależy od zapylania przez pszczoły. Szacuje się, że pszczoły przynoszą unijnej gospodarce ponad 15 mld euro. Bez nich nie będzie miodu, jabłek, ogórków, pomidorów, oleju rzepakowego, kaszy gryczanej, nie będzie naturalnego jedzenia.

Nie pozwólmy, by obce korporacje, które prowadzą w naszym kraju coraz intensywniejszy lobbing, niszczyły polskie pasieki, polskich rolników i nasze zdrowie.

Podpisz petycję o zakazie upraw GMO
Zdjęcia i filmy z Marszu  

Więcej informacji

 

Źródło: Fundacja ICPPC