Ogródki działkowe zagrożone

2012-06-18

Ponad milion polskich rodzin uprawiających swoje ogródki działkowe - oazy zieleni w miastach, może zostać ich pozbawiona.
28 czerwca 2012 roku planowane jest uchylenie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych przed Trybunałem Konstytucyjnym. Wiąże się to z oddaniem terenów wykorzystywanych na ogrody działkowe gminom, które będą mogły przeznaczyć je na dowolne cele komercyjne np. sprzedać deweloperowi lub inwestorowi kolejnej galerii handlowej.
Ogródki działkowe bardzo często uprawiane są przez ludzi niekoniecznie zamożnych, starszych i emerytów. Ten ich mały skrawek ziemi, w którego uprawę wkładają całe serce, gdzie doładowują swoje życiowe akumulatory, bardzo często jest jedyną okazją do kontaktu z przyrodą i jedyną alternatywą wobec siedzenia przed telewizorem, w czterech ścianach swoich mieszkań.
Potrzebna jest masowa reakcja na to wydarzenie aby stosowni urzędnicy zobaczyli, że mają do czynienia z potężnym ruchem i odzewem społecznym.

Więcej informacji
Wysyłajcie listy i maile na adresy:
Trybunał Konstytucyjny, al. Szucha 12a, 00-918 Warszawa lub dorota.hajduk@trybunal.gov.pl

 

Źródło:ICPPC - International Coalition to Protect the Polish Countryside, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi