Nie dla elektrowni jądrowych

2012-07-12

W dniach 23-29 lipca 2012 roku zapraszamy do uczestnictwa w Obozie Antyatomowym w Lubiatowie.
Obóz przeciwko budowie elektrowni jądrowej w Polsce, na rzecz demokracji energetycznej odbędzie się w miejscowości Lubiatowo na Pomorzu, 90 kilometrów na zachód od Gdańska.
Lubiatowo to jedna z trzech nadmorskich miejscowości wytypowanych przez koncern energetyczny PGE pod budowę elektrowni jądrowej.
Na program obozu antyatomowego składać się będą liczne wykłady, spotkania poświęcone zagrożeniom związanym z budową elektrowni atomowych, alternatywnym źródłom energii, jak również praktycznym i prawnym aspektom samoorganizacji społecznej i demokracji bezpośredniej, jako koniecznego warunku tworzenia demokracji energetycznej.
W planach przewidziano również cykl warsztatów rozwijających umiejętności przydatne w kampaniach społecznych.

Podczas obozu odbędzie się Szkoła Letnia Fundacji im. Heinricha Bölla "Zielona Energia w Twoim domu" i Międzynarodowe Spotkania Młodzieży EYFA z udziałem przedstawicieli/ek ruchów antyatomowych z Europy Centralnej.
Program imprezy uzupełnią wydarzenia kulturalne, koncerty, wystawy, jak również debaty z udziałem ekspertów/ek, przedstawicieli/ek lokalnych społeczności, nadmorskich komitetów antyatomowych i grup sprzeciwiających się budowie elektrowni atomowych. Obóz zakończy demonstracja antyatomowa w Gdańsku w niedzielę, 29 lipca 2012 roku.

Uczestnikom i uczestniczkom obozu zapewniamy możliwość nieodpłatnego rozbicia namiotu na jego terenie. Na miejscu będzie dostępne wegańskie wyżywienie (odpłatnie, po kosztach, przygotowane przez Jedzenie zamiast Bomb). Na terenie obozu gwarantujemy zaplecze sanitarne, całodobową opiekę medyczną, punkt internetowy, a dla dzieci od lat 3 do 13 przygotowujemy specjalny program z podziałem na trzy grupy wiekowe oraz zapewniamy opiekę w ciągu trwania warsztatów i wykładów.

Szczegółowe informacje