WearFair

2012-09-13

Berlin, Londyn, Paryż i Amsterdam od kilku lat realizują targi mody wpisującej się w ideę ekologii i zrównoważonego rozwoju. W tym roku dołączy do nich także Łódź!
Polska Zielona Sieć zaprasza na pierwsze w Polsce Targi odpowiedzialnej mody WearFair.   Dwudniowe targi będą stanowić punkt kulminacyjny projektu "Kupuj odpowiedzialnie ubrania". Na targach będziecie mogli kupić odzież dla dzieci i dorosłych wykonaną w sposób ekologiczny i z poszanowaniem praw człowieka. Zaprezentowane marki nie tylko dbają o estetykę i jakość oferowanych produktów, ale także tworzą ubrania z bawełny ekologicznej, wspierają Sprawiedliwy Handel oraz tworząc piękne kreacje kreatywnie wykorzystują odpady wpisując się w modny nurt up-cyklingu.  
Przewidzieliśmy także bogaty program wydarzeń towarzyszących. Odwiedzając Targi WearFair będziecie mogli wziąć udział w warsztatach recyklingowych, ekodizajnu oraz szycia, podczas których nauczycie się jak stworzyć coś pięknego z niczego. Na wymienialni ubrań zamienicie niepotrzebne Wam ubrania na atrakcyjne ciuszki, zaś podczas wykładów i pokazu filmów, odkryjecie jaka prawda kryje się za metką ubrań, które zazwyczaj kupujecie. Osoby zainteresowane zagadnieniem społecznej odpowiedzialności biznesu zapraszamy na otwartą debatę międzynarodową z udziałem zagranicznych ekspertów podczas której zostaną omówione globalne współzależności w przemyśle tekstylno-odzieżowym oraz różne rozwiązania, które mogą przyjąć firmy tekstylno-odzieżowe by wyeliminować nadużycia w swoim łańcuchu dostaw.   Zapewniamy także wyjątkowy wizerunek imprezy, który uzyskamy poprzez wykorzystanie w wystroju ekologicznych i designerskich mebli oraz surowców z recyklingu.  


Termin: 13 października (sobota), g. 12.00-18.00 oraz 14 października (niedziela) 2012 roku, g. 10.00-16.00.
Miejsce: Centrum Kongresowo-Wystawiennicze Międzynarodowych Targów Łódzkich, Al. Politechniki 2, Łódź.    


Program Targów WearFair  


Aby wziąć udział w wydarzeniach towarzyszącym Targom WearFair wypełnij formularz zgłoszeniowy.  


W dzień poprzedzający Targi WearFair odbędzie się gala finałowa Re-Act Fashion podczas której zaprezentowanych zostanie 21 najlepszych kolekcji z materiałów odpadowych, wyłonionych w ramach konkursu skierowanego do studentów i absolwentów artystycznych uczelni wyższych oraz początkujących projektantów, tworzących w zgodzie z nurtem eko.