"Podwieczorek dla zaginionych"

2012-11-29

Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych zaprasza do udziału w akcji "Podwieczorek dla zaginionych".

"Podwieczorek dla zaginionych"  - charytatywna akcja świąteczna, w ramach, której zbieramy środki na pomoc dla rodzin osób zaginionych. Do tej akcji wracamy po kilku latach przerwy na prośbę wielu osób, które chcą wspierać nasze działania. Akcja polega na organizowaniu specjalnych spotkań, podczas których poruszana jest tematyka zaginięć i prowadzona jest zbiórka do puszek kwestorskich na cele akcji.
W tym roku "Podwieczorek dla zaginionych" odbędzie się w dniach od 3 grudnia 2012 roku do 6 stycznia 2013 roku.

Kto może wziąć udział w akcji? - Do udziału w akcji zapraszamy rodziny, grupy przyjaciół, właścicieli restauracji, hoteli, kawiarni, cukierni, barów i hoteli. Wszystkich, którym leży na sercu los innych ludzi.
Chcemy, aby Podwieczorek był spotkaniem osób, którym temat zaginięcia nie jest obojętny. Aby był chwilą zadumy nad losem osób zaginionych oraz rodzin, które czekają na odnalezienie swoich bliskich. To może być spotkanie przy kawie, lunch, kolacja, wigilia pracownicza czy impreza noworoczna. Chcielibyśmy, aby wszystkie te spotkania połączył wspólny cel: pomoc rodzinom osób zaginionych.

Jak przyłączyć się do akcji? - Wystarczy zorganizować Podwieczorek w domu, restauracji czy kawiarni!
Może to być osobne wydarzenie poświęcone zaginięciom.
Może to być puszka postawiona podczas firmowych wigilii czy spotkań noworocznych.
A może zdecydują się Państwo przeznaczyć określony procent utargu z danego dnia na działania Fundacji?

Wystarczy tylko podjąć decyzję, a materiały promocyjne Fundacji, puszkę do kwestowania i plakat na temat akcji otrzymają Państwo od nas. Dodatkowo pomożemy w promocji Państwa działań - o zorganizowanych wydarzeniach poinformujemy lokalne media oraz zamieścimy informację na naszej stronie i Facebooku.

Na co zbieramy środki w ramach tej akcji? Środki zebrane w ramach tej akcji przeznaczymy na działanie linii wsparcia dla rodzin osób zaginionych: 22 6547070 i 801 24 70 70 oraz 116 000 - telefonu w sprawie zaginionego dziecka i nastolatka. Koszty działania linii to przede wszystkim koszty połączeń oraz koszty pracy specjalistów ds. poszukiwań - psychologów, prawników i pracownika socjalnego, dyżurujących przy tych liniach.
Nasze telefony są czynne przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Przy telefonach dyżurują specjaliści ds. poszukiwań, psychologowie, prawnicy oraz pracownik socjalny Fundacji ITAKA. Ich wsparcie jest dla rodzin zaginionych bezpłatne.
Pod stałą opieką Fundacji ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych znajduje się około 1500 rodzin osób zaginionych. Każdego roku około 1200 rodzin zgłasza do nas zaginięcie swoich bliskich. Około 80% zaginionych udaje się odnaleźć, ale ponad 200 spraw pozostaje niewyjaśnionych i poszukiwania toczą się przez kolejne lata. 

Koordynator akcji: Izabela Świergiel, tel. 22 620 16 10, e-mail: podwieczorek@zaginieni.pl