"Obywatele na horyzoncie"

2013-07-15

Obywatele na horyzoncie to projekt Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, które we współpracy z lubelskim Stowarzyszeniem Homo Faber postanowiło spełnić oczekiwania osób, które są lokalnie zaangażowane i potrzebują wsparcia przy realizacji swoich pomysłów.
Kultura wizualna w której żyjemy, wymaga od nas atrakcyjnej i zachęcającej dokumentacji naszych działań. Nie trzeba być doświadczonym operatorem, aby stworzyć ciekawy dla innych reportaż. Interesujący reportaż jest często najskuteczniejszym sposobem, aby zachęcić do działania innych. Są wśród nas animatorzy, osoby doświadczone, jak i nowicjusze, którzy chcą, aby ich lokalne społeczności były bardziej aktywne, aby ludzie dbali bardziej o swoje otoczenie, aby przywrócić do użytku lubiane przez mieszkańców miejsca, zachęcić ich do większego udziału w kulturze, czy zapisać wspomnienia starszych i przekazać je młodszym w atrakcyjnej formie.

Wspólnie przez 5 miesięcy będziemy uczyć się, jak przeprowadzić zaplanowane działania i jak je sfilmować! Wszystkie filmy zostaną pokazane w kinie Muranów w Warszawie na otwartym pokazie!

Kogo szukamy?

6 zespołów, składających się z 2 dorosłych osób (powyżej 18 roku życia):

  • Mieszkających i działających na terenie jednego z województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego
  • Zaangażowanych społecznie
  • Mających konkretny pomysł na działania w swojej społeczności

Jak aplikować?

Aplikacja jest dwustopniowa. W pierwszym kroku należy do 28 lipca 2013 roku wysłać maila z prostym formularzem na adres: karolina@nowehoryzonty.pl, w którym opiszecie, jaki macie pomysł na działanie w swojej społeczności. W mailu zwrotnym dostaniecie kolejne, nieduże zadanie, na którego wykonanie będziecie mieć czas do 18 sierpnia. O wynikach rekrutacji poinformujemy wszystkich 20 sierpnia drogą mailową.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Szczegóły projektu

Kontakt:
Karolina Śmigiel
t +48 22 530 66 53, k +48 668 009 887
karolina@nowehoryzonty.pl
www.nhef.pl