„Odpowiedzialna gospodarka lasami świata”

2013-11-06

Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć zaprasza na międzynarodową konferencję „Odpowiedzialna gospodarka lasami świata", która odbędzie się 11 grudnia 2013 roku w godz. 10.00-18.00 w Hotelu Europejskim w Krakowie.
Podczas konferencji zostanie przedstawiona tematyka (nie)zrównoważonej produkcji i konsumpcji produktów związanych z lasami: drewna, papieru, artykułów spożywczych, ale też produktów, których wytwarzanie wiąże się szczególnie mocno z wylesianiem (np. monokulturowe uprawy palmy olejowej, soi i owoców tropikalnych). Przewidziane są prezentacje nt. zrównoważonych zamówień publicznych, EU Timber Regulation, certyfikatów takich jak FSC, PEFC, Rainforest Alliance, EU label, Fairtrade, Fair Wild i rolnictwo ekologiczne.
Spodziewamy się ok. 70 gości - przedstawicieli urzędów (Ministerstwo Środowiska, UZP), firm zajmujących się certyfikacją (Polskie Centrum Badań i Certyfikacji, Nepcon, PEFC, FSC, DNV, SGS, Biocert, Bioekspert) i organizacji zajmujących się zrównoważoną gospodarką i odpowiedzialną konsumpcją w kraju i zagranicą (Centrum CSR, Instytut Globalnej Odpowiedzialności, Koalicja Sprawiedliwego Handlu, European Environmental Paper Network). Zapewniamy symultaniczne tłumaczenie wystąpień na j. polski.

Konferencja stanowi część trzyletniego projektu „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier" realizowanego przez organizacje pozarządowe w Polsce, Włoszech, Rumunii, Hiszpanii i na Malcie dzięki wsparciu Komisji Europejskiej i dofinansowanego w Polsce przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W Polsce projekt ten jest częścią kampanii „Kupuj odpowiedzialnie", która objęła dotąd takie tematy jak drewno, papier, zabawki, ubrania, elektronika.

Wstęp wolny.

Szczegółowy program 
Formularz zgłoszeniowy
Zgłoszenia do 30 listopada 2013 roku.
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.