„Rowerownik bez barier”

2014-05-24

Fundacja Integracja i Fundacja BGŻ zapraszają do udziału w internetowym konkursie „Rowerownik bez barier". Jest to propozycja dla tych, którzy chcieliby podzielić się propozycjami tras rowerowych, zawierających miejsca atrakcyjne i dostępne dla osób z niepełnosprawnością.

Celem akcji jest aktywizacja sportowa osób z niepełnosprawnością, poprzez motywowanie ich do korzystania z roweru oraz promocję miejsc, w których aktywnie mogą spędzać czas wolny. Organizatorzy chcą zaprosić wszystkich aktywnych mieszkańców Mazowsza do dzielenia się dobrymi praktykami i wspólnego tworzenia mapy miejsc dostępnych dla osób z niepełnosprawnością.
Jeżeli chcesz włączyć się do wspólnego tworzenia mapy i podzielić się pomysłem na trasę rowerową (miejską lub pozamiejską) znajdującą się w obrębie Mazowsza i dostępną oraz atrakcyjną dla osób z niepełnosprawnością, zgłoś się do konkursu. 

Zasady konkursu:
Prześlij do 22 czerwca 2014 roku do godz. 23:59 pod adres e-mailowy: redakcja@niepelnosprawni.pl pracę w jednej z trzech form konkursowych:

  • graficznej - mapa trasy, wykonana przy pomocy np. Google Maps, Endomondo bądź narysowana w innym programie graficznym z możliwością swobodnego odtworzenia, 
  • zdjęciowej - fotograficzny zapis trasy, seria zdjęć przedstawiająca najciekawsze elementy trasy z krótkim opisem trasy np. w formie mapki,
  • tekstowej - opis trasy, dowolna forma literacka opisująca trasę - opis miejsc, zabytków, infrastruktury, dostępnych punktów.

Opracowania konkursowe prezentowanych tras powinny uwzględniać m.in.: dostępność, płynność komunikacyjną, punkty serwisowe, atrakcje turystyczne, miejsca przyjazne dla osób z niepełnosprawnością itp. Do wygrania są trzy równorzędne nagrody pieniężne w wysokości 600 zł, gadżety rowerowe i pamiątkowe dyplomy.

Regulamin konkursu

Więcej informacji:
Monika Błaszyk
monika.blaszyk@integracja.org
tel.: 505 602 722