"Jedz Odpowiedzialnie"

2015-06-19

Jeśli jesteś pasjonatem lub pasjonatką fotografii i odpowiedzialnego jedzenia, weź udział w Konkursie Fotograficznym "Jedz Odpowiedzialnie". Zrób świetne zdjęcie, wygraj wyjazd na Expo w Mediolanie i przyłącz się do kampanii na rzecz odpowiedzialnego przemysłu spożywczego!

O jakie zdjęcia chodzi?
Pokażcie nam swoją wizję sprawiedliwej, zielonej żywności, zilustrujcie stosunek wielkich sieci do małych przetwórców lub prawidłowości rządzące handlem w sklepach wielkopowierzchniowych.
Możecie szukać pomysłów na zdrową żywność lub za pomocą zdjęcia domagać się sprawiedliwego przemysłu spożywczego.

Jak wziąć udział?
Wejdź na stronę konkursową i wyślij zdjęcie korzystając z dostępnego na stronie formularza. Masz czas do 31 lipca 2015 roku.
Do 31 lipca możesz głosować na swoje ulubione zdjęcia online, a także prosić znajomych o głosowanie na zdjęcia zamieszczone przez ciebie.

Nagrody
Konkurs organizowany jest w 20 europejskich krajach, które przystąpiły do kampanii na rzecz odpowiedzialnego przemysłu spożywczego.
Pod koniec sierpnia nasze międzynarodowe jury wybierze zwycięskie zdjęcie spośród finalistów - 20 zdjęć, które zebrały najwięcej głosów online. Laureat lub laureatka pierwszej nagrody zostanie powiadomiony/a na początku września 2015 r. i uhonorowany/a na EXPO w Mediolanie pod koniec października.

Przyznane zostaną także krajowe nagrody za zdjęcia, które zbiorą najwięcej głosów online w danym kraju. W Polsce będą to m. in. Kosze pysznego lokalnego jedzenia od małopolskich rolników, książki i koszulki.

Szczegółowe warunki uczestnictwa

Polska odsłona konkursu organizowana jest przez Fundację Kupuj Odpowiedzialnie. Kampania realizowana jest w ramach projektu „Supply Chainge - Make Supermarkets Fair!" - Boost for sustainable European supermarket store-brands", finansowanego ze środków Unii Europejskiej.