Zielona strona wsi

Gosia Kowalska

Na dobry początek, zaraz po zarejestrowaniu Stowarzyszenia Wiejskiego „Zielona Przestrzeń” zaczęliśmy tworzyć witrynę związaną z szeroko pojętą tematyką wiejską: zielona.org

W momencie, kiedy startowaliśmy bardzo brakowało nam w sieci fajnej strony dotyczącej potencjału wsi: zasobów przyrodniczych, kulturowych i ludzkich, a co za tym idzie możliwości życia w harmonii z przyrodą i tworzenia jedynych w swoim rodzaju miejsc realizacji zarówno siebie, jak i różnorodnych inicjatyw społecznych.

Witryna zielona.org to pomysł całkowicie oddolny i realizowany w 100% wolontariacko, co zapewnia nam pełną swobodę działania. Witryna zawdzięcza swój żywot przede wszystkim energii osób z naszego Stowarzyszenia, które wykonują na nią zdjęcia, piszą i redagują teksty, regularnie administrują.
Część artykułów uzyskujemy nieodpłatnie od osób spoza Stowarzyszenia, które dzielą się z nami swoimi przemyśleniami lub osiągnięciami - za co bardzo dziękujemy.

Tworzenie witryny jest projektem wciąż otwartym, planujemy ją systematycznie rozbudowywać. Chcemy, żeby była ona miejscem wymiany informacji dla wszystkich mieszkańców i pasjonatów wsi, dlatego jeśli masz coś ciekawego do przekazania zapraszamy do współdziałania!